Stowarzyszenie Prawy Brzeg skupia ludzi pracujących na co dzień w krakowskich instytucjach kultury; aktorów, reżyserów, kompozytorów, muzyków, tancerzy, artystów plastyków i pedagogów kultury.
prezes stowarzyszenia, aktor, autor, reżyser i wokalista, związany z Teatrem STU, ma w swoim dorobku wiele ról m.in. Dr. Grüna w „Wariacie i zakonnicy” S. I. Witkiewicza, Boruttę i Koffela w „Panu Twardowskim” W. Jasińskiego i J. Grzywacza, Vladimira w „Czekając na Godota” S. Becketta, Rejenta Milczka w „Zemście” A. Fredry, Tichona w „Biesach” F. Dostojewskiego. Twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa; artysta „Lochu Camelot”. Pomysłodawca i reżyser widowiska muzycznego „Krakus” na podstawie dramatu C.K. Norwida i wierszy Karola Wojtyły.
Zdjęcie: Artyści by Dariusz Pawelec.
Ewa Romaniak
absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, związana z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. Jest laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie. Od lat współpracuje z kabaretem „Zielony Balonik” w krakowskiej kawiarni – Jama Michalika. W swoim dorobku ma spektakl z piosenkami Hanki Ordonównej.
Kamila Klimczak
piosenkarka i aktorka Teatru Bagatela w Krakowie. Związana również gościnnie z Teatrem STU w Krakowie i Teatrem im. St. Jaracza w Łodzi. Absolwentka wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem 2005), studiowała również na wydziale zaocznym Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. http://kamilaklimczak.art.pl/
Paweł Kumięga
aktor i reżyser, w 2004 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W latach 2004-2007 pracował w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach, a od 2007 roku związany jest z krakowskim Teatrem Ludowym.
Tadeusz Łomnicki
W 1993 został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 1993–1995 występował w Teatrze Satyry „Maszkaron” w Krakowie, a od 1995 roku związany jest z krakowskim Teatrem Ludowym.
Roman Klimowicz
kontrabasista, kompozytor, aranżer, wokalista; od 1996 roku związany z kabaretem Loch Camelot. Jest członkiem zespołu Czarna papryka i zarazem kompozytorem utworu o tym samym tytule, otwierającego spektakl pt. Opowieści Jedenastu Katów (reż. Łukasz Czuj). W 2009 r. obsadza tytułową rolę jako Krakus w spektaklu poetycko-muzycznym według C.K. Norwida z pieśniami do wierszy Karola Wojtyły (adaptacja i reż. Andrzej Róg). http://romanklimowicz.pl.
Monika Rasiewicz
absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST Im. Ludwika Solskiego, uczy w macierzystej uczelni, prowadzi również zajęcia dydaktyczne z dykcji, gry aktorskiej i reżyserii w krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest związana z Warszawskim TKT i od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Będąc wieloletnim kierownikiem Krakowskiej Piwnicy św. Norberta stworzyła różnorodne spektakle słowno- muzyczne.
Halina Bujko
pedagog teatru, od zawsze z nim związana i aktywnie działająca w tej przestrzeni; prowadzi dziecięce i młodzieżowe amatorskie zespoły teatralne; kierownik teatru dziecięcego I PO KRZYKU, związana z Podgórskim Domem Kultury.
Hanna Kosiarska-Róg
psychoterapeuta, absolwentka pedagogiki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej na WSP w Krakowie ,dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
Katarzyna Mądro
ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim i filologię angielską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Nauczycielka języka angielskiego, amatorka teatru.
Piotr Kalisz